Agenda Deportistas BASQUE TEAM en competiciones internacionales (05 julio – 08 sep)

 

Basque Team

AGENDA DEPORTISTAS BASQUE TEAM EN COMPETICIONES INTERNACIONALES
Del 05 de julio al 08 de septiembre
.

Uztailak 5 / 5 de julio (ostirala / viernes)
OLINPIAR TIROA / TIRO OLÍMPICO 

Munduko txapelketa / Cto. del Mundo
(Lonato, Italia)
Juan Jose ‘Kako’ Aramburu 

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Vilars, Catalunya)
Mikel Linacisoro 

SOFTBOLA / SOFTBOL
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Ostrava, Txekiar Errepublika)
16:15 ESP-FRA
Rebeca Carrera, Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran 

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

Uztailak 6 / 6 de julio (larunbata / sábado)
OLINPIAR TIROA / TIRO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. del Mundo
(Lonato, Italia)
Juan Jose ‘Kako’ Aramburu 

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Vilars, Catalunya)
Mikel Linacisoro 

SOFTBOLA / SOFTBOL
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Ostrava, Txekiar Errepublika)
Rebeca Carrera, Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran 

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

ATLETISMOA / ATLETISMO 
Madrilgo Bilera / Meeting Madrid
(Madril, Espainia)
Carlos Tobalina

Pole Vault Challenge
(Asta in Piazza Nerviano, Italia) 
Maialen Axpe

GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 
World Roller Games
(Bartzelona)
Patxi Peula

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO EN SILLA DE RUEDAS 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Rotterdam, Holanda)
13:00 Lehenengo finalerdia / Primera semifinal
16:00 Bigarren finalerdia / Segunda semifinal
Agurtzane Egiluz, Beatriz Zudaire

Uztailak 7 / 7 de julio (igandea / domingo)
GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO EN SILLA DE RUEDAS 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Rotterdam, Holanda)
12:30 3. eta 4. postuak / 3º y 4º puesto
15:30 Finala / Final
Agurtzane Egiluz, Beatriz Zudaire 

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 
World Roller Games
10.000 metro puntuazioa / 10.000 metros puntuación
(Bartzelona)
Patxi Peula

Uztailak 8 / 8 de julio (astelehena / lunes)
GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 

World Roller Games
1.000 metroko esprina / Sprint 1.000 metros
10.000 metroko puntuazio eta kanporaketa / 10.000 metros puntuación y eliminación
(Bartzelona)
Patxi Peula

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

Uztailak 9 / 9 de julio (asteartea / martes)
GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 

World Roller Games
3.000 metroko errelebu proba / 3.000 metros relevos
(Bartzelona)
Patxi Peula

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

BADMINTONA / BADMINTON 
YONEX US OPEN
(Fullerton, AEB)
Clara Azurmendi

Uztailak 10 / 10 de julio (asteazkena / miércoles)
ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

BADMINTONA / BADMINTON 
YONEX US OPEN
(Fullerton, AEB)
Clara Azurmendi

ESKRIMA EGOKITUA / ESGRIMA ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Varsovia, Polonia)
Alex Prior

Uztailak 11 / 11 de julio (osteguna / jueves)
GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 

World Roller Games
10.000 metro puntuazioa / 10.000 metro puntuación
(Bartzelona)
Patxi Peula

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

BADMINTONA / BADMINTON 
YONEX US OPEN
(Fullerton, AEB)
Clara Azurmendi

ESKALADA / ESCALADA
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Chamonix, Frantzia)
Mikel Linacisoro

ESKRIMA EGOKITUA / ESGRIMA ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Varsovia, Polonia)
Alex Prior

Uztailak 12 / 12 de julio (ostirala / viernes)
GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 

World Roller Games
15.000 metroko kanporaketa /
(Bartzelona)
Patxi Peula

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

BADMINTONA / BADMINTON 
YONEX US OPEN
(Fullerton, AEB)
Clara Azurmendi

ESKALADA / ESCALADA
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Chamonix, Frantzia)
Mikel Linacisoro

ARRAUNA / REMO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Rotterdam, Holanda)
Virginia Díaz, Jon Carazo

ESKRIMA EGOKITUA / ESGRIMA ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Varsovia, Polonia)
Alex Prior

Uztailak 13 / 13 de julio (larunbata / sábado)
ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

BADMINTONA / BADMINTON 
YONEX US OPEN
(Fullerton, AEB)
Clara Azurmendi

ESKALADA / ESCALADA
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Chamonix, Frantzia)
Mikel Linacisoro

ARRAUNA / REMO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Rotterdam, Holanda)
Virginia Díaz, Jon Carazo 

ZAZPIKO ERRUGBIA / RUGBY SEVEN 
Jokoetarako Europako sailkapen txapelketa / Clasificatorio Europeo para JJOO
(Kazan, Errusia)
Barbara Pla, Amaia Erbina, Lide Erbina, Anne Fdez. de Corres

ESKRIMA EGOKITUA / ESGRIMA ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Varsovia, Polonia)
Alex Prior

Uztailak 14 / 14 de julio (igandea / domingo)
GURPIL PATINAJEA / PATINAJE RUEDAS 

World Roller Games
Maratoia / Maratón
(Bartzelona)
Patxi Peula

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA 
Italiako Giroa / Giro de Italia
Ane Santesteban, Eider Merino

BADMINTONA / BADMINTON 
YONEX US OPEN
(Fullerton, AEB)
Clara Azurmendi

ARRAUNA / REMO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Rotterdam, Holanda)
Virginia Díaz, Jon Carazo 

ZAZPIKO ERRUGBIA / RUGBY SEVEN 
Jokoetarako Europako sailkapen txapelketa / Clasificatorio Europeo para JJOO
(Kazan, Errusia)
Barbara Pla, Amaia Erbina, Lide Erbina, Anne Fdez. de Corres

ESKRIMA EGOKITUA / ESGRIMA ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Varsovia, Polonia)
Alex Prior

Uztailak 18 / 18 de julio (osteguna / jueves)
SURFA / SURF 

Ready Steady Tokyo Test Event
(Tsurigasaki Surfing Beach, Tokyo)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe

Uztailak 19 / 19 de julio (osteguna / jueves)
SURFA / SURF 

Ready Steady Tokyo Test Event
(Tsurigasaki Surfing Beach, Tokyo)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Briancon, Frantzia)
Mikel Linacisoro

Uztailak 20 / 20 de julio (larunbata / sábado)
SURFA / SURF 

Ready Steady Tokyo Test Event
(Tsurigasaki Surfing Beach, Tokyo)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe 

Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Briancon, Frantzia)
Mikel Linacisoro

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta 

PISTAKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN PISTA 
Gran Prix Citta´di Ascoli Piceno
(Italia)
Illart Zuazubiskar

EMAKUMEZKOEN ZAZPIKO ERRUGBIA / RUGBY SEVEN FEMENINO 
Gran Prix Stage 2
(Ukraina)
Barbara Pla, Amaia Erbina, Lide Erbina, Anne Fernandez de Corres, Uribarri Barrutieta

Uztailak 21 / 21 de julio (igandea / domingo)
SURFA / SURF 

Ready Steady Tokyo Test Event
(Tsurigasaki Surfing Beach, Tokyo)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe 

Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

EMAKUMEZKOEN ZAZPIKO ERRUGBIA / RUGBY SEVEN FEMENINO 
Gran Prix Stage 2
(Ukraina)
Barbara Pla, Amaia Erbina, Lide Erbina, Anne Fernandez de Corres, Uribarri Barrutieta

Uztailak 22 / 22 de julio (astelehena / lunes)
TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 

Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez

Uztailak 23 / 23 de julio (asteartea / martes)
SOFTBOLA / SOFTBOL

Jokoen aurreko txapelketa kontinentala / Preolímpico continental
(Utrecht, Holanda)
Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran, Rebeca Carrera

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez

PISTAKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN PISTA 
4 Sere Internazionale Città di Pordenone
(Italia)

Uztailak 24 / 24 de julio (asteazkena / miércoles)
SOFTBOLA / SOFTBOL

Jokoen aurreko txapelketa kontinentala / Preolímpico continental
(Utrecht, Holanda)
Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran, Rebeca Carrera

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez

PISTAKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN PISTA 
4 Sere Internazionale Città di Pordenone
(Italia)

Uztailak 25 / 25 de julio (osteguna / jueves)
SOFTBOLA / SOFTBOL

Jokoen aurreko txapelketa kontinentala / Preolímpico continental
(Utrecht, Holanda)
Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran, Rebeca Carrera

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez

PISTAKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN PISTA 
4 Sere Internazionale Città di Pordenone
(Italia)

Uztailak 26 / 26 de julio (ostirala / viernes)
SOFTBOLA / SOFTBOL

Jokoen aurreko txapelketa kontinentala / Preolímpico continental
(Utrecht, Holanda)
Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran, Rebeca Carrera

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez 

Super Girl Pro
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe

JUDOA / YUDO 
Grand Prix Croacia
-81 kilo
(Zagreb, Kroazia)
Jose Mari Mendiola

PISTAKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN PISTA 
4 Sere Internazionale Città di Pordenone
(Italia)

Uztailak 27 / 27 de julio (larunbata / sábado)
SOFTBOLA / SOFTBOL

Jokoen aurreko txapelketa kontinentala / Preolímpico continental
(Utrecht, Holanda)
Estibaliz Alvarez, Ane Barandiaran, Rebeca Carrera

TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez 

Super Girl Pro
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe 

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu

JUDOA / YUDO 
Grand Prix Croacia
-81 kilo
(Zagreb, Kroazia)
Jose Mari Mendiola

Uztailak 28 / 28 de julio (igandea / domingo)
TIRO EGOKITUA / TIRO ADAPTADO 

Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Osijek, Kroazia)
Fernando Mitxelena, Ager Solabarrieta

SURFA / SURF 
Europako txapelketa / Campeonato de Europa
(Tenerife, Espainia)
Garazi Sanchez 

Super Girl Pro
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe 

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu

JUDOA / YUDO 
Grand Prix Croacia
-81 kilo
(Zagreb, Kroazia)
Jose Mari Mendiola

Uztailak 29 / 29 de julio (astelehena / lunes)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

Uztailak 30 / 30 de julio (asteartea / martes)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

Uztailak 31 / 31 de julio (asteazkena / miércoles)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

Abuztuak 1 / 1 de agosto (osteguna / jueves)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

Abuztuak 2 / 2 de agosto (ostirala / viernes)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

Abuztuak 3 / 3 de agosto (larunbata / sábado)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

ATLETISMOA / ATLETISMO
LaLigaSports Cup
(Bartzelona)
Carlos Tobalina

Abuztuak 4 / 4 de agosto (igandea / domingo)
SURF / SURFA

Vans US Open of Surfing Huntington Beach
(Kalifornia, AEB)
Aritz Aranburu 

Vans US Open of Surfing
(Kalifornia, AEB)
Leticia Canales

Abuztuak 6 / 6 de agosto (asteartea / martes)
SURF / SURFA

Mexico Pro
Aritz Aranburu

Abuztuak 7 / 7 de agosto (asteazkena / miércoles)
SURF / SURFA

Mexico Pro
Aritz Aranburu

Quiksilver Open
(Fistral Beach, Cornwall, Ingalaterra)
Andy Criere

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Holanda)
Lourdes Oyarbide

Abuztuak 8 / 8 de agosto (osteguna / jueves)
SURF / SURFA

Mexico Pro
Aritz Aranburu

Quiksilver Open
(Fistral Beach, Cornwall, Ingalaterra)
Andy Criere

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Holanda)
Lourdes Oyarbide

Abuztuak 9 / 9 de agosto (ostirala / viernes)
SURF / SURFA

Mexico Pro
Aritz Aranburu

Quiksilver Open
(Fistral Beach, Cornwall, Ingalaterra)
Andy Criere

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Holanda)
Lourdes Oyarbide

ATLETISMOA / ATLETISMO 
Selekzioen Europako txapelketa / Cto. Europa selecciones
(Bydgoscz, Polonia)
Carlos Tobalina, Arantza Moreno

Abuztuak 10 / 10 de agosto (larunbata / sábado)
SURF / SURFA

Mexico Pro
Aritz Aranburu

Quiksilver Open
(Fistral Beach, Cornwall, Ingalaterra)
Andy Criere

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Holanda)
Lourdes Oyarbide

ATLETISMOA / ATLETISMO 
Selekzioen Europako txapelketa / Cto. Europa selecciones
(Bydgoscz, Polonia)
Carlos Tobalina, Arantza Moreno

Abuztuak 11 / 11 de agosto (igandea / domingo)
SURF / SURFA

Quiksilver Open
(Fistral Beach, Cornwall, Ingalaterra)
Andy Criere

ERREPIDEKO TXIRRINDULARITZA / CICLISMO EN CARRETERA
Europako txapelketa / Cto. de Europa
(Holanda)
Lourdes Oyarbide

ATLETISMOA / ATLETISMO 
Selekzioen Europako txapelketa / Cto. Europa selecciones
(Bydgoscz, Polonia)
Carlos Tobalina, Arantza Moreno

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

Abuztuak 12 / 12 de agosto (astelehena / lunes)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

Abuztuak 13 / 13 de agosto (asteartea / martes)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

SURFA / SURF 
Caraibos Lacanau Pro
(Grande Plage, Lacanau Océan, Gironde, Nouvelle-Aquitaine, Frantzia)
Andy Criere 

Vans US Open of Surfing
(Huntington Beach, Kalifornia)
Nadia Erostarbe

Abuztuak 14 / 14 de agosto (asteazkena / miércoles)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

SURFA / SURF 
Caraibos Lacanau Pro
(Grande Plage, Lacanau Océan, Gironde, Nouvelle-Aquitaine, Frantzia)
Andy Criere 

Vans US Open of Surfing
(Huntington Beach, Kalifornia)
Nadia Erostarbe

Abuztuak 15 / 15 de agosto (osteguna / jueves)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

SURFA / SURF 
Caraibos Lacanau Pro
(Grande Plage, Lacanau Océan, Gironde, Nouvelle-Aquitaine, Frantzia)
Andy Criere 

Vans US Open of Surfing
(Huntington Beach, Kalifornia)
Nadia Erostarbe

Abuztuak 16 / 16 de agosto (ostirala / viernes)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

SURFA / SURF 
Caraibos Lacanau Pro
(Grande Plage, Lacanau Océan, Gironde, Nouvelle-Aquitaine, Frantzia)
Andy Criere 

Vans US Open of Surfing
(Huntington Beach, Kalifornia)
Nadia Erostarbe

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

Abuztuak 17 / 17 de agosto (larunbata / sábado)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

SURFA / SURF 
Caraibos Lacanau Pro
(Grande Plage, Lacanau Océan, Gironde, Nouvelle-Aquitaine, Frantzia)
Andy Criere 

Vans US Open of Surfing
(Huntington Beach, Kalifornia)
Nadia Erostarbe

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

Abuztuak 18 / 18 de agosto (igandea / domingo)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

SURFA / SURF 
Caraibos Lacanau Pro
(Grande Plage, Lacanau Océan, Gironde, Nouvelle-Aquitaine, Frantzia)
Andy Criere 

Vans US Open of Surfing
(Huntington Beach, Kalifornia)
Nadia Erostarbe

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

Abuztuak 19 / 19 de agosto (astelehena / lunes)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

Abuztuak 20 / 20 de agosto (asteartea / martes)
ESKALADA / ESCALADA 

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

SURFA / SURF 
Pro Anglet
(Anglet, Frantzia)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe, Garazi Sanchez, Andy Criere

Abuztuak 21 / 21 de agosto (asteazkena / miércoles)
PISTAKO PIRAGUISMOA / PIRAGÜISMO PISTA

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Szeged, Hungaria)
Iñigo Peña, Begoña Lazkano, Aitor Gorrotxategi, Higinio Rivero

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

OLINPIAR TIROA / TIRO OLÍMPICO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Lahti, Finlandia)
‘Kako’ Aramburu

SURFA / SURF 
Pro Anglet
(Anglet, Frantzia)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe, Garazi Sanchez, Andy Criere

Abuztuak 22 / 22 de agosto (osteguna / jueves)
PISTAKO PIRAGUISMOA / PIRAGÜISMO PISTA

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Szeged, Hungaria)
Iñigo Peña, Begoña Lazkano, Aitor Gorrotxategi, Higinio Rivero

ESKALADA / ESCALADA 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Tokio, Japonia)
Mikel Linacisoro

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

OLINPIAR TIROA / TIRO OLÍMPICO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Lahti, Finlandia)
‘Kako’ Aramburu

SURFA / SURF 
Pro Anglet
(Anglet, Frantzia)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe, Garazi Sanchez, Andy Criere

Abuztuak 23 / 23 de agosto (ostirala / viernes)
PISTAKO PIRAGUISMOA / PIRAGÜISMO PISTA

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Szeged, Hungaria)
Iñigo Peña, Begoña Lazkano, Aitor Gorrotxategi, Higinio Rivero 

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

SURFA / SURF 
Pro Anglet
(Anglet, Frantzia)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe, Garazi Sanchez, Andy Criere

Abuztuak 24 / 24 de agosto (larunbata / sábado)
PISTAKO PIRAGUISMOA / PIRAGÜISMO PISTA

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Szeged, Hungaria)
Iñigo Peña, Begoña Lazkano, Aitor Gorrotxategi, Higinio Rivero 

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

SURFA / SURF 
Pro Anglet
(Anglet, Frantzia)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe, Garazi Sanchez, Andy Criere

Abuztuak 25 / 25 de agosto (igandea / domingo)
PISTAKO PIRAGUISMOA / PIRAGÜISMO PISTA

Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Szeged, Hungaria)
Iñigo Peña, Begoña Lazkano, Aitor Gorrotxategi, Higinio Rivero

ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

BELAR HOCKEYA / HOCKEY HIERBA 
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Antwerp, Belgika)
Diego Arana

SURFA / SURF 
Pro Anglet
(Anglet, Frantzia)
Leticia Canales, Nadia Erostarbe, Garazi Sanchez, Andy Criere

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

Abuztuak 26 / 26 de agosto (astelehena / lunes)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

Abuztuak 27 / 27 de agosto (asteartea / martes)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

SURFA / SURF 
Pro Casablanca
(Maroko)
Leticia Canales, Andy Criere

Abuztuak 28 / 28 de agosto (asteazkena / miércoles)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Walbrzych, Polonia)
Asier García 

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

SURFA / SURF 
Pro Casablanca
(Maroko)
Leticia Canales, Andy Criere

Abuztuak 29 / 29 de agosto (osteguna / jueves)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS
Europako txapelketa / Cto. Europa
(Walbrzych, Polonia)
Asier García 

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

OLINPIAR TIROA / TIRO OLÍMPICO 
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Rio de Janeiro, Brasil)
Pablo Carrera

SURFA / SURF 
Pro Casablanca
(Maroko)
Leticia Canales, Andy Criere

Abuztuak 30 / 30 de agosto (ostirala / viernes)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula 

SURFA / SURF 
Pro Casablanca
(Maroko)
Leticia Canales, Andy Criere

PIRAGUISMO ESLALOM / PIRAGÜISMO ESLALON
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Markkleeberg, Alemania)
Maialen Chourraut, Ander Elosegi, Klara Olazabal, Samuel Hernanz, Joan Crespo

Abuztuak 31 / 31 de agosto (larunbata / sábado)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS
Europako txapelketa / Cto. Europa
18:30 ESP-NED
(Walbrzych, Polonia)
Asier García 

SURFA / SURF 
Pro Casablanca
(Maroko)
Leticia Canales, Andy Criere

PIRAGUISMO ESLALOM / PIRAGÜISMO ESLALON
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Markkleeberg, Alemania)
Maialen Chourraut, Ander Elosegi, Klara Olazabal, Samuel Hernanz, Joan Crespo

Irailak 1 / 1 de septiembre (igandea / domingo)
ARRAUN OLINPIKOA / REMO OLÍMPICO 
Munduko txapelketa / Cto. Mundo
(Linz-Ottensheim, Austria)
Virginia Díaz, Ondiz Lekubarri, Jon Carazo

PATINAJEA / PATINAJE 
Europako txapelketa / CTO. Europa
(Iruñea)
Patxi Peula

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS
Europako txapelketa / Cto. Europa
16:45 RUS-ESP
(Walbrzych, Polonia)
Asier García 

PIRAGUISMO ESLALOM / PIRAGÜISMO ESLALON
Munduko Kopa / Copa del Mundo
(Markkleeberg, Alemania)
Maialen Chourraut, Ander Elosegi, Klara Olazabal, Samuel Hernanz, Joan Crespo

Irailak 2 / 2 de septiembre (astelehena / lunes)
GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS

Europako txapelketa / Cto. Europa
14:00 ESP-ISR
(Walbrzych, Polonia)
Asier García

Irailak 3 / 3 de septiembre (asteartea / martes)
GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS

Europako txapelketa / Cto. Europa
14:30 ESP-FRA
(Walbrzych, Polonia)
Asier García

Irailak 4 / 4 de septiembre (asteartea / martes)
GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS

Europako txapelketa / Cto. Europa
18:30 TUR-ESP
(Walbrzych, Polonia)
Asier García

Irailak 6 / 6 de septiembre (ostirala / viernes)
GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS

Europako txapelketa / Cto. Europa
Final laurdenak / Cuartos de final
(Walbrzych, Polonia)
Asier García

Irailak 7 / 7 de septiembre (larunbata / sábado)
SURFA / SURF

Munduko txapelketa / Cto. del Mundo
(Miyazaki, Japonia)

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS
Europako txapelketa / Cto. Europa
Finalerdiak / Semifinales
(Walbrzych, Polonia)
Asier García

Irailak 8 / 8 de septiembre (larunbata / sábado)
SURFA / SURF

Munduko txapelketa / Cto. del Mundo
(Miyazaki, Japonia)

GURPIL AULKIKO SASKIBALOIA / BALONCESTO SILLA RUEDAS
Europako txapelketa / Cto. Europa
Finala / Final
(Walbrzych, Polonia)
Asier García

Basque Team Banner 02

 

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.